Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce

Podczas letniej części sezonu udało nam się udać na Mistrzostwa Polski sztafet i MP

kategorii U20. Były to dla nas owocne zawody, z których nasi zawodnicy wyciągnęli cenne

lekcje i winsoki na przyszłość.

Mistrzostwa Polski sztafet Łódź 12.06.2021

Podczas czerwcowych MP udało nam się wywalczyć 4 złote medale oraz 2 srebra. Nasi

zawodnicy są w naprawdę dobrej formie, co daje świetne rezultaty.

złote medale:

-sztafeta 4x200m M U16 (G. Stopa, P. Wolański, W. Sitek, J. Szarapo)

-sztafeta 4x400m mix U20 (A. Taborski, L. Podwika, Z. Sitek, A. Kadyło)

- sztafeta szwedzka dolnośląskie U16, w której na ostatniej zmianie biegł Jakub Szarapo

srebrne medale

- sztafeta 4x200m K U20 (M. Tylak, M. Krauze, M. Ludtke, L. Podwika)

- sztafeta szwedzka dolnośląskie U18, w której na drugiej zmianie biegła Emilia Żabska

Udaliśmy się także na mityng kwalifikacyjny do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

sztafet Warszawa 26.06.2021, gdzie zdobyliśmy 1 miejsce i zdobycie kwalifikacji sztafety

4x100m dziewcząt.

Mistrzostwa Polski U20 Lublin 02-04.07.2021 r.

2 miejsce srebrny medal sztafety dziewcząt 4x100m (M. Tylak, L. Podwika, M. Krauze, M.

Ludtke)

28 miejsce (39pkt) w punktacji klubowej

Startując na różnego rodzaju mityngach, zawodach (łącznie z Mistrzowskimi) nasi

zawodnicy zdobywali punkty do Drużynowych Mistrzostw Polski U20 czyli Ligi. Dzięki tym startom

zdobyliśmy 2607 kwalifikując się do finału na 3 miejscu (finał odbędzie się w Białymstoku

04.09.2021)

Warto wspomnieć, że15 czerwca odbyły się wybory do Zarządu oraz delegatów

Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki. Dwaj nasi trenerzy zostali wybrani do władz

Związku – Jacek Skrzypiński (członek Zarządu i delegat na zjazd PZLA) oraz Tomasz

Szomburg (członek Komisji Rewizyjnej)

Przed nami druga część sezonu z Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży we Włocławku,

finałem

DMP U20 i Mistrzostwami Polski U16 w Karpaczu a także obozami dla młodszych zawodników.